Dragreisa auto klases

Pievienoja | 17/07/2015

Dragreisā ir simtiem auto klases, kuras iedalās pēc pēc vajadzībām un ierobežojumiem uz auto dzinēju, uzbūvi, svaru, pārnesumu kārbu un citām modifikācijām. NHRA un IHRA arī pārstāv dažas no šīm klasēm, taču šajās asociācijās līdzīgās klases atšķiras ar pāris ierobežojumiem. NHRA sastāv no 200 klasēm, kamēr IHRA to ir nedaudz mazāk. IHRA dažām klasēm ir arī apakšklases, kuras iedalās pēc dzinēja specifikācijas vai citiem ierobežojumiem.

Ir nosacītas 5 profesionālās dragreisa klases. Eiropā (FIA) un Ziemeļamerikā (NHRA) tās nedaudz atšķiras. Eiropas 5 pro dragreisa klases ir Top Fuel, Top Methanol Dragster, Top Methanol Funny Car, Pro Modified un Pro Stock. NHRA šīs klases ir Top Fuel, Funny Car, Pro Stock, Pro Modified un Pro Stock Motorcycle. Praktiski daudzas no klasēm ir vieni un tie paši transportlīdzekļi, kuriem ir pavisam nelielas atšķirības.

  • Top Fuel Dragster (TF/D) ir pati ātrākā no visām dragreisa klasēm. Šīs šaurās, bet garās un formulām līdzīgās dragreisa mašīnas 1000 pēdu jeb 305 metru distanci veic aptuveni 3.8 sekundēs un var sasniegt pat 500 km/h lielu ātrumu. Šie auto ir 7 metrus gari un sacīkstēs sver vairāk par tonnu. Šo automašīnu degviela sastāv no Metanola un 90% nitrometāna sajaukuma.
  • Top Fuel Funny Car (TF/FC) pēc sastāvdaļām ir līdzīga Top Fuel klasei, bet šiem auto ir daudz īsāka šasija un to oglekļa šķiedras virsbūve nosacīti atgādina parastos automobiļus. Šie dragreisa auto distanci veic aptuveni 4 sekundēs un arī var sasniegt 500 km/h lielu ātrumu.
  • Pro Stock bieži tiek saukti par rūpnīcas dragreisa auto, jo tiem ar visiem uzlabojumiem ir jāsaglabā automašīnas oriģinālais virsbūves izskats. Šie auto var sasniegt 337 km/h lielu ātrumu un distanci veic vidēji 6.4 sekundēs. Šo automašīnu 1300 zirgspēku dzinēji var darboties ar vairāk kā 10 tūkstošiem apgriezieniem minūtē. NHRA šajā klasē ir uzlicis 8.2 litru motora tilpuma ierobežojumu, kamēr citās asociācijas tas var būt pat 13.4 litrus ietilpīgs.
  • Top Alcohol Dragster (TA/D) jeb Top Methanol Dragster ir Top Fuel klases kopija, vienīgi šie auto izmanto metanola degvielu vai arī speciālu nitrometāna kombināciju. Tie distanci veic 5.1 sekundē un sasniedz 450 km/h lielu ātrumu.
  • Top Alcohol Funny Car (TA/FC) ir Funny Car klases līdzinieks arī ar pāris nelielām atšķirībām. Šīs klases ir līdzīgas pēc virsbūves, bet, atšķirībā no Funny Car izmantotās slāpekļa degvielas, TA/FC klase izmanto tikai metanolu. Tās distanci var veikt 5.4 sekundēs un sasniedz pat 426 km/h lielu ātrumu. Šī klase IHRA aizvieto Pro Stock motociklu klasi, kura ir NHRA rīkotajās sacīkstēs.