Kādu dragreisa auto pirkt vislabāk?

Pievienoja | 24/07/2015

Dragreiss paredzēts visiem, kuri grib nelielu azartu, braucot ar savu automašīnu, nevis tikai parastus izbraucienus vai auto izskata izrādīšanu. It visur var atrast piemērotas trases un dragreisa sacensības tiek rīkotas visai bieži. Pārsvarā sacensības notiek pēc izslēgšanas metodes un tajās var piedalīties pilnīgi visi gribētāji. Ne vienmēr vajadzīgs arī sacensību gars, jo pašrocīgi var veikt testa braucienus un izmēģināt braucienu laikus tikai sava prieka pēc. Protams, tiem, kuri grib gūt lielāku ievērību, ir jāizveido pietiekami labs braucamais, lai spētu konkurēt ar labākajiem dragreisa auto. Pirms auto pārveidošanas dragreisa vajadzībām, ir jāpadomā par līmeni, kādā gribēsiet braukt. Ar mazu budžetu varētu pietikt vietējām sacensībām vai sarunātām sacīkstēm, bet oficiālām sacīkstēm ar balvu fondu ir jāiegulda daudz vairāk naudas, lai iegādātos un uzlabotu konkurētspējīgu automašīnu.

Pirmais jautājums – kādu auto vislabāk pārveidot dragreisa vajadzībām? Visticamāk tā ir automašīna, kas jums jau pieder. Tas nav slikti, jo jūs savu auto pazīstat labāk un tas noteikti ir uzticamāks. Tomēr, ja vēlaties auto oficiālām sacensībām, nāktos domāt par jauna spēkrata iegādi. Ja jūs nedomājat piedalīties kādas konkrētas auto klases braucienos, tad var iegādāties un pārveidot jebkuru automašīnu. Tā kā lielākai daļai braucēju svarīgākais ir ātrums, tad jāmeklē auto, kurš ir pēc iespējas vieglāks, bet, lai tam būtu pietiekami plašs pieejamo detaļu klāsts uzlabošanai. Viena no populārākajām izvēlēm ASV ir Ford Mustang, kuru izlaidumu gadi ir no 1979. līdz pat 2005. Pietiekami plašs klāsts, lai būtu no kā izvēlēties, skatoties gan uz auto veiktspēju, gan dizainu. Vienīgā problēma ir tas, ka Mustang ir pat pārāk izplatīts dragreisa auto. Ja ir vēlme izcelties, tad jāmeklē kāds vēl senāks braucamais vai jebkurš cits ”muskuļauto”. Kāpēc tieši šāda tipa auto? Tie ir būvēti jaudai un tādēļ tos var uzskatīt par perfektiem, lai pārveidotu par vēl jaudīgākām dragreisa automašīnām, kuras var piedalīties autosacīkstēs. Šis variants vairāk paredzēts tiem, kuri nevar atļauties tērēt vairākus simtus tūkstošus sporta automašīnām. No vienas puses sporta auto arī neradītu tik lielu interesi un sajūsmu sacīkstēs, jo var paredzēt, ka tāda mašīna ir ļoti ātra. Ja tikpat lielu ātrumu sasniedz, piemēram, 1979. gada Ford Mustang, kuram zem pārsega skatīties sākotnēji drīkst tikai īpašnieks, interese ir daudz lielāka, jo ir ieguldīts darbs un līdzekļi, lai auto uzlabotu līdz šādam stāvoklim.

Liela nozīme ir topošā auto īpašnieka finansēm un vajadzībām. Protams, jo lielākas finanses, jo labāku auto iespējams izveidot. Neskatoties uz to, auto tirgū ir iespējams atrast pietiekami daudz salīdzinoši lētas automašīnas, kuras var pārveidot un uzlabot par ļoti labiem dragreisa auto – sava nozīme ir arī braucēja prasmēm.